Menu
Sepet

Sana Özel Dekorasyon ve Aydınlatma

Ev, iş yeri fark etmeksizin yaşam alanlarımızın tamamında dekorasyon ve aydınlatma önemli bir konuma sahip. Her birimiz kendi zevkimize göre döşenmiş alanlarda bulunmak istiyoruz. İç huzurumuz ve motivasyon kaynağımız için en önemli detayın yine dekorasyon ve aydınlatma olduğunu söyleyebiliriz.

Dekorasyonumuzu tamamlayacak dekoratif aksesuarlar ile birlikte ferah bir ortam hissi yaratacak aydınlatma ürünleri sana özel taktuka.com’da.

Özel üretim dekoratif ürünler ile yaşam alanlarınızı taçlandırın.

Kendi Başıma Doğru Dekorasyonu Nasıl Yaparım?

Dekorasyon, iki ayrı alanda yapılan bir işlemdir. İç dekorasyon ve dış dekorasyon. Yaşam alanlarındaki görselliğin ve konforun aynı anda sağlanmasına verilen genel isim olan dekorasyon, çoğunlukla iç mimarlar ve dekoratörler yardımı ile yapılır. Genellikle bilir kişiler yardımı ile yapılan dizayn işlemi, kimi zamanda kişilerin kendi zevklerine göre şekillendirilmektedir. Dekorasyonun en önemli parçalarından biri aydınlatma olarak karşımıza çıkıyor. Aydınlatması iyi olmayan yaşam alanlarında istenen ferah ve huzurlu ortam yakalanamaktadır.

Doğru Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Ev dekorasyonu yapmaya başladığınızda, dekore edilecek mekân için seçeceğiniz her parça, alanın hem şık hem de konforlu olabilmesi adına oldukça önemlidir. Bu durumda dekorasyonu yapacak kişi yahut kişilerin bu konuda belli başlı bilgilere sahip olması elzemdir.

Eğer sizde kendi dekorasyonunuzu kendiniz yapmak isteyenlerdenseniz taktuka.com sitesinin sizler için derlemiş olduğu bu yazıdan faydalanarak harika sonuçlar elde edebilirsiniz. İşte doğru bir ev dekorasyonu için dikkat etmeniz gereken maddeler;

Evin Büyüklüğüne Göre Dekorasyon

Dizayn edilecek evin ilk olarak büyüklüğüne bakılır. Büyük bir evin dekorasyonunda koyu renkte duvar boyası kullanılmasında herhangi bir sorun olmazken, küçük bir evin dekorasyonunda koyu tonlar kullanılmamaktadır. Aksine küçük ev dekorasyonu yaparken mutlaka gün ışığı rengi, buz beyazı, meltem rengi ve benzeri açık renklerin tercih edilmesi, küçük olan evin çok daha geniş ve ferah görünmesini sağlayacaktır.

Küçük ev dekorasyonunun aksine büyük bir evin dekore edilmesi durumunda ise işler tam tersidir. Zaten geniş ve ferah bir evin daha fazla büyük görünmeye ihtiyacı olmayacak ve koyu boya renkleri tercihi yapılabilecektir.

Ev içinde tercih edilecek mobilyalar içinde durum aynıdır.
Örneğin; küçük olan evin mobilyalarında daha çok, portatif, açılır kapanır olan masa, sandalye, koltuk ve yatak gibi mobilyalar tercih edilirken, büyük evde daha çok alanın büyüklüğüne göre hareket edilmektedir. Tabii mobilyaların renklerinde de durum tıpkı duvar renklerinde olduğu gibidir.
Küçük evlerde daha çok açık renkli, alanı geniş gösterecek mobilya renkleri tercih edilirken, büyük evlerde koyu tonlar alanın daha sıcak ve dolgun görünmesini sağlamaktadır.

Kullanılacak Alana Göre Dekorasyon

Ev dekorasyonunda diğer dikkat edilmesi gereken madde ise ev içinde dekorasyon yapılacak olan alanın hangi amaç ile kullanılacağıdır. Yatak odası, oturma odası, hol yahut mutfak dekorasyonunda kullanılacak her bir parça, aydınlarma sistemi ve renk seçimi mekânın kullanım amacına uygun olarak seçilmelidir.

Yatak Odası Dekorasyonu

Yatak odası dizayn ederken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, mobilya ve duvar rengidir. Günün yorgunluğunu attığımız alan olarak kullandığımız bu mekânda göz yormayan sakin renk seçimi, huzurlu bir uyku için oldukça önemli bir faktördür.

 Bilinenin aksine yatak odalarında kırmızı renk seçimi, belli bir süre sonra kişilere gerginlik ve huzursuzluk verecektir. Daha çok, yumuşak pastel tonların tercih edilmesi ve az mobilyanın kullanılması yatak odasında doğru dekorasyon uygulamanızı sağlayacaktır.

Yatak odalarında genellikle aynalar ve dekoratif stickerlar tercih edilmektedir. Aynalar hem günlük hazırlığınızı yapmanıza yardımcı olacak, hem odanızı daha geniş gösterecektir. Sticker'lerde duvarlarınızı hareketlendiren parçalar olarak göze çarpan ürünler arasında geliyor.

Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma odası dekorasyonu yaparken ise alanın genişliğine göre hareket etmenizde oldukça fayda vardır. Eğer tercih edeceğiniz koltuk takımı boyutu, mobilya rengi, duvar rengi ve perdeleri odanızın boyutuna uygun şekilde tercih edilirse ortaya hem konforlu hem de şık bir oturma odası çıkacaktır.

Aksesuar olarak baktığımızda ise dekoratif aksesuarlar, saatler, panolar, tablolar karşımıza çıkıyor. Özellikle bu aksesuarlar ile yaşam alanlarınızı kendi zevkinize göre dekor edebilir, özelleştirebilirsiniz.


Hol Dekorasyonu

Evinizin hol kısmını dekore ederken, alanın dar uzun mu, kare mi, dikdörtgen mi olduğuna dikkat edilerek hareket edilmelidir. Bu alanda darlık durumunda ayna kullanımı ile genişlik sağlanırken geniş bir holde gömme dolaplardan faydalanılarak ayakkabılık ve askılık ihtiyacı görülebilmektedir.

Mutfak Dekorasyonu

Evin belki de en sık kullanılan odası olan mutfaklarda da iştah açan renklerin kullanılması önerilmemektedir. Örneğin; kırmızı ve sarı renkleri kişiler üzerinde sık sık acıkma etkisi oluşturduğu için daha çok beyaz, açık yeşil, krem gibi dinginlik veren ve ferah bir alan sağlayan tonların kullanılması önerilmektedir.

Kendi başına ev dekorasyonu yapmak isteyen kişilerin, sıralamış olduğumuz bu maddelere dikkat etmesi halinde oldukça minimal ve konforlu mekanlar oluşturabilmesi olasıdır.

 Taktuka.com sitesinden dekorasyonunuzu tamamlayacak ve aynı zamanda evinizde konforunuzu arttıracak el emeği ürünlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.


 

Dekorasyon, Aydınlatma

Yüz Şeklinde Ebru Deseni Beton Saksı (Çiçekli-Kırmızı,Sarı) Yüz Şeklinde Ebru Deseni Beton Saksı (Çiçekli-Kırmızı,Sarı)
Tükenmek Üzere
KİŞİYE ÖZEL TEK OLARAK ÜRETİLMİŞTİR Teslim alacağınız üründe görmeniz muhtemel bu küçük hava delikleri bir ürün hatası değil, tasarım tercihidir Kullanım Alanları: Evinizin tüm köşelerinde, bahçelerinizde, düğün, ko..
65,00 TL 60,00 TL Vergiler Hariç:55,56 TL
KİŞİYE ÖZEL TEK OLARAK ÜRETİLMİŞTİR Teslim alacağınız üründe görmeniz muhtemel bu küçük hava delikleri bir ürün hatası değil, tasarım tercihidir Kullanım Alanları: Evinizin tüm köşelerinde, bahçelerinizde, düğün, ko..
65,00 TL 60,00 TL Vergiler Hariç:55,56 TL
Teslim alacağınız üründe görmeniz muhtemel bu küçük hava delikleri bir ürün hatası değil, tasarım tercihidir Kullanım Alanları: Evinizin tüm köşelerinde, bahçelerinizde, düğün, kokteyl ve her türlü davet masalarının ka..
65,00 TL 60,00 TL Vergiler Hariç:55,56 TL
Yılbaşı Kırmızı Bereket Tepsisi Yılbaşı Kırmızı Bereket Tepsisi
Popüler
Kare tepsi 24x24 cm ebatlarında 5cm yüksekliğindedir. Su bazlı akrilik boyalarla boyanmıştır. Tepsinin tabanında dekopaj tekniği kullanılmıştır. Üründe 3 kat sağlığa zararsız vernik kullanılmıştır. Temizliğini nemli bir bezle yapabilirsiniz.     İYİ GÜNLERDE KULLANMANIZ DİLEĞİ İLE.....
90,90 TL 80,00 TL Vergiler Hariç:80,00 TL
Yılbaşı Kırmızı Bereket Narı Yılbaşı Kırmızı Bereket Narı
Tükenmek Üzere
Ürünümüz 3 boy nardan oluşmaktadır. Ham maddesi  bisküvi seramiktir. Boyaması su bazlı akrilik boyalarla yapılmış olup mermer efeket boyalarla dekorlanmıştır. Ürünler verniklidir.  Narların tabağıda aynı hammaddedendir ve su bazlı boyalarla boyanıp dekorlanmıştır. Vernikli bir üründür. ..
100,00 TL 90,00 TL Vergiler Hariç:90,00 TL
Ürün metal obje üzerine jüt ip ve çiçeklerle elde yapılmıştır.Yanında ebatları 7 cm olan 3 adet elde örülmüş kar tanesi , çam ağacı ve minik noel çelenki yollanacaktır.Ürün 27*15 ebatındadır. ..
89,90 TL 79,90 TL Vergiler Hariç:79,90 TL
KİŞİYE ÖZEL TEK OLARAK ÜRETİLMİŞTİR Teslim alacağınız üründe görmeniz muhtemel bu küçük hava delikleri bir ürün hatası değil, tasarım tercihidir Kullanım Alanları: Evinizin tüm köşelerinde, bahçelerinizde, düğün, ko..
85,00 TL 80,00 TL Vergiler Hariç:80,00 TL
Teslim alacağınız üründe görmeniz muhtemel bu küçük hava delikleri bir ürün hatası değil, tasarım tercihidir Kullanım Alanları: Evinizin tüm köşelerinde, bahçelerinizde, düğün, kokteyl ve her türlü davet masalarının ka..
65,00 TL 60,00 TL Vergiler Hariç:60,00 TL
Line Art kadın yüz silüetleri desenli punch tekniği ile çalışılmış 40*40cm ölçüsünde kırlent kılıfı  *sadece kırlent kılıfı gönderilecektir *gizli fermuarlıdır *sadece elde yıkama yapılmalıdır   İstediğiniz özel ölç..
160,00 TL 130,00 TL Vergiler Hariç:120,37 TL
Hafiftir.Tığ işidir. Tane ile satılır. Ürünün içinde köpük top bulunur. Her tür renkte yapılır.İstenilen sayıda hazırlanır.İsteğe göre tek renklerde de örülebilir. Partiler için hazırlanır. Boyutu: 5 cm  Ağaç s&..
15,00 TL Vergiler Hariç:15,00 TL
Yld Yaz Mevsim Temalı El Yapımı Çini Pano. Çerçeve Ölçüleri 13*23cm. Bu Harika Pano Duvarlarınıza Renk Katıcak.Çeşitlerimiz İçin Mağazamıza Bakabilirsiniz. ..
125,00 TL Vergiler Hariç:125,00 TL
Yapyakıştır Özel Tasarım Dekoratif Mavi Ahşap Balık Kapı Ve Duvar Süsü Yapyakıştır Özel Tasarım Dekoratif Mavi Ahşap Balık Kapı Ve Duvar Süsü
Tükenmek Üzere
Ürünümüz ahşap bir üründür. Su bazlı akrilik boyalarla boyanmıştır. Süslemelerde kullanılan ürünler üç boyutlu dökme taştır. Ayrıca süslemede çeşitli materyaller kullanılmıştır. Vernikli bir üründür. Temizliğini nemli bir bezle yapabilirsiniz. İYİ GÜNLERDE KULLANMANIZ DİLEĞİ İLE.... ..
100,90 TL 85,90 TL Vergiler Hariç:85,90 TL
Yapyakıştır Eskitme Çok Amaçlı Askılık Yapyakıştır Eskitme Çok Amaçlı Askılık
Tükenmek Üzere
Askılığımız 27x14cm ebadında olup tamamen ahşap boyama teknikleri ile dekorlanmıştır. El işçiliği yapıldığı için her ürün bir diğerinin tam anlamı ile aynısı değildir. Ufak farklılık gösterebilir.  Ürünün kullanım alanı geniştir. Anahtar askılığı, takı askılığı, mutfaklarda havlu ve elbezi a..
90,90 TL 75,90 TL Vergiler Hariç:75,90 TL
Yapyakıştır  Denizci Ahşap Asma Balık Yapyakıştır  Denizci Ahşap Asma Balık
Tükenmek Üzere
Asma balıklar 3 boydan oluşmaktadır. Su bazlı akrilik boyalarla dekorlanmıştır. El boyaması yapılmıştır. Süslemesinde  ahşap boncuklar ve jüt ip kullanılmıştır. Üzerleri 2 kat su bazlı verniklenmiştir. Balkonlarınız yazlıklarınız ve hediye için hoş bir aksesuar. ..
80,90 TL 75,00 TL Vergiler Hariç:75,00 TL
Yap Yakıştır  Dekoratif Mavi Ahşap Dümen Yap Yakıştır  Dekoratif Mavi Ahşap Dümen
Tükenmek Üzere
Ürün el boyamasıdır. Tasarım bir üründür. Su bazlı akrilik boya ile boyanmıştır. Su bazlı vernik ile verniklenmiştir hiç bir vernik ve boya kokusu yoktur.  Genç odalarında ve uygun gördüğünüz her yerde hoş bir dekor oluşturur.  ..
120,90 TL 100,00 TL Vergiler Hariç:100,00 TL
Ürün Ölçüleri :  Ebat :16x12x11 cm       Ürün Özellikleri :  Materyal :  Plastik   Ürünlerimiz birinci sınıf malzemeden üretilmektedir Sağlığa zarar verecek madde içermemektedir Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz Ürünlerimiz h..
52,90 TL 31,90 TL Vergiler Hariç:29,54 TL
Ürün Ölçüleri : Ebat :16x12x5,5 cm      Ürün Özellikleri :  Materyal :  Plastik   Ürünlerimiz birinci sınıf malzemeden üretilmektedir Sağlığa zarar verecek madde içermemektedir Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz Ürünlerimiz hayatı kolay..
49,90 TL 29,90 TL Vergiler Hariç:27,69 TL
Ürün Ölçüleri :  Ebat :16x12x5,5 cm        Ürün Özellikleri : Materyal :  Plastik   Ürünlerimiz birinci sınıf malzemeden üretilmektedir Sağlığa zarar verecek madde içermemektedir Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz Ürünlerimiz ha..
49,90 TL 29,90 TL Vergiler Hariç:27,69 TL
Ürün Ölçüleri :  Ebat :16x12x13,5 cm        Ürün Özellikleri :  Materyal :  Plastik   Ürünlerimiz birinci sınıf malzemeden üretilmektedir Sağlığa zarar verecek madde içermemektedir Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz Ürünler..
58,90 TL 39,90 TL Vergiler Hariç:36,94 TL
Ürün Ölçüleri :    Ebat :16x12x13,5 cm       Ürün Özellikleri :  Materyal :  Plastik  Ürünlerimiz birinci sınıf malzemeden üretilmektedir Sağlığa zarar verecek madde içermemektedir Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz Ürünlerimiz hay..
58,90 TL 39,90 TL Vergiler Hariç:36,94 TL
Ürün Ölçüleri :  Ebat :16x12x13,5 cm      Ürün Özellikleri :  Materyal :  Plastik   Ürünlerimiz birinci sınıf malzemeden üretilmektedir Sağlığa zarar verecek madde içermemektedir Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz Ürünlerimiz hayat..
54,90 TL 36,90 TL Vergiler Hariç:34,17 TL
Ürün Ölçüleri : Ebat :16x12x8,3 cm      Ürün Özellikleri :  Materyal :  Plastik   Ürünlerimiz birinci sınıf malzemeden üretilmektedir Sağlığa zarar verecek madde içermemektedir Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz Ürünlerimiz hayatı kolay..
52,90 TL 34,90 TL Vergiler Hariç:32,31 TL
Teslim alacağınız üründe görmeniz muhtemel bu küçük hava delikleri bir ürün hatası değil, tasarım tercihidirKullanım Alanları: Evinizin tüm köşelerinde, bahçelerinizde, düğün, kokteyl ve her türlü davet masalarının kalitesini arttırmak, farklı/romantik hava katmak için kullanabilirsiniz. Aynı zamand..
200,00 TL 185,00 TL Vergiler Hariç:185,00 TL
Teslim alacağınız üründe görmeniz muhtemel bu küçük hava delikleri bir ürün hatası değil, tasarım tercihidirKullanım Alanları: Evinizin tüm köşelerinde, bahçelerinizde, düğün, kokteyl ve her türlü davet masalarının kalitesini arttırmak, farklı/romantik hava katmak için kullanabilirsiniz. Aynı zamand..
190,00 TL 175,00 TL Vergiler Hariç:175,00 TL
Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 256 (11 Sayfa)